Monumentálna stavba inšpirovaná africkými stromami

Daniel Jesenský20. júna 2017
16videní
8 zdieľaní

Exotická architektúra je niečo, čo nás nikdy neprestane prekvapovať. Aj keď aj naše európske stavby vedia zaujať a priniesť niečo špeciálne, exotika je exotika. A tú dnešnú vám prinesieme až z ďalekého Kapského Mesta.

Dom vysoko v korunách stromov ukazuje monumentálnosť afrických stromov. Práve nimi bol majiteľ inšpirovaný a jeho požiadavka v prírodnom prostredí bola jednoznačná. Tavba sa skladá zo štyroch výškovo rozdielnych častí v tvare valca a uprostred je prepojená schodiskom. Na prvej úrovni nájdeme obytnú časť, na druhej spálňu a na štvrtej terasu s majestátnym výhľadom. Prízemie patrí záhrade.

Stavba domu medzi stromami je spojená s komplikovanými geometrickými tvarmi, ktoré sa navzájom prepletajú. Konštrukcia z dreva a ocele vytvára prirodzené spojenie medzi prírodou a človekom. Je priam jednoznačné, že tak komplikovaná architektúra už nepotrebovala výrazný interiér. Nájdeme v ňom elegantné zariadenie, ktoré zo všetkých strán dopĺňa jedinečný výhľad, ktorý je najväčšou ozdobou domu.

Najčítanejšie

24h 7d 30d