Luxusné mačacie príbytky inšpirované egyptskou mytológiou

Terézia 2. augusta 2017
21videní
1 zdieľaní

Akí by sme to boli majitelia, keby sme našim domácim miláčikom nechceli dopriať to najlepšie. Veď taká mačka či kocúrik sa ľahko stanú súčasťou rodiny. Prečo by teda aj oni nemohli mať právo na vlastný moderný príbytok?

Mačací príbytok má za sebou už dlhú históriu. Mnoho dizajnérov vylepšovalo a pridávalo úroveň nie len dizajnu, ale aj samotnej funkcii. S posledným nápadom prišiel Dafit Ashari z dizajnérskej firmy Studio Tropis, ktorý navrhol mačací príbytok BAST pre výstavu v Singapure.

BAST vznikol vďaka skúmaniu správania mačiek a zisteniu, že mačky často hľadajú bezpečné miesta na skrytie, majú radi škrabkanie (či už na uvoľnenie stresu alebo na zaostrenie vlastných pazúrikov) a takisto radi lezú. Spolu s týmito získanými informáciami sa D. Ashari nechal inšpirovať aj egyptskou mytológiou, a to konkrétne Bastet – čo je bohyňa s hlavou mačky.

Na prvý pohľad môžeme vidieť spojitosť s Egyptom vďaka dvom pyramídam – obe v protiľahlých pozíciách, ktoré zároveň znázorňujú dve stránky mačiek – divokú, ale aj krotkú. Na okolo sú pridané rôzne elementy a štruktúry, po ktorých môžu mačky jednoducho liezť. Samozrejme, nezabudlo sa ani na kompaktnú veľkosť celého príbytku, aby žiadny človek nemal problém priestorovo takýto príbytok umiestniť.

Najčítanejšie

24h 7d 30d