Kuchynské lavice ešte nevyšli z módy

Petra Baratová18. apríla 2017
94videní
9 zdieľaní

Každý si určite pamätá úžasné červené rohové lavice potiahnuté koženkou, s úložným priestorom spred 20 rokov. Veď kto by ich nemal doma, však? Tí mladší si ich možno matne pamätajú z návštev u babičky či na chate. Ale kam sa tento dizajnový kúsok vytratil dnes?

Rohové lavice v kuchyniach boli v minulosti naozaj obľúbeným nábytkom. Veď nezaberali veľa miesta a ešte v sebe mali aj ukrytý priestor pre hromadenie harabúrd. Od červených koženkových sa ich dizajn posunul na rôzne kvietkované a vzorované, ale postupne z našich domácností vymizli. Prečo už dnes nevyužívame ich výhody?

V mysli možno stále máme nie príliš lákavo vyzerajúce staručké rohové lavice a to nás zaiste odrádza od jej kúpy do dnešnej modernej kuchyne. Ako sme si však všimli, pokrok v dizajne stále napreduje, a tak už aj rohové lavice vyzerajú celkom k svetu.

Rohové lavice sa hodia najmä do maličkých kuchýň, kde je priestor na jedenie minimálny a jedáleň v nedohľadne. Zabijete nimi dve muchy jednou ranou a získate tak dostatok miesta pre celú rodiny za málo miesta. V opačnom prípade sa môžu použiť aj do veľkých jedálni, kde sa určite stanú dominantou priestoru. Dizajnové prevedenie lavíc je naozaj rozmanité, preto už určite nemáte na výber len z pár druhov, ako to bolo v minulosti. Ak sa rozhodnete vrátiť rohovú lavicu späť do vašej kuchyne, ponúkame vám aj jednoduchý návod na konci článku, ako si ju môžete zhotoviť úplne sami. Aké jednoduché!

Najčítanejšie

24h 7d 30d