Dvere, ktoré nikdy nevŕzgajú

Petra Baratová19. apríla 2017
175videní
12 zdieľaní

Denno denne sa chytáme kľučiek a otvárame svoje dvere. Prechádzame nimi z izby do izby a väčšina z nás ich má v každej miestnosti. V tom najlepšom prípade nevŕzgajú a dobre nám slúžia, no klasické dvere potrebujú aj priestor na otváranie, a toho je niekedy trochu málo. Možno aj preto pomaly miznú z našich príbytkov a nahrádzajú ich moderné posuvné dvere!

Interiérové posuvné a zásuvné dvere sa stávajú novým trendom interiérového dizajnu. Sú veľmi praktické, nakoľko na ich otvorenie je potrebný minimálny priestor. A tu sa ich výhody zďaleka nekončia. Okrem toho, skutočne skvele vyzerajú, oddeľujú priestor a jednoducho vnášajú svetlo do vašich izieb. Ak teda chcete niečo moderné a trendy, sú naozaj skvelou alternatívou.

V modernom dizajne práve fičí otvorený priestor, ale pri niektorých miestnostiach je priam nevyhnutné ich rozdelenie. Hlavným dôvodom na to je súkromie. Posuvnými dverami hravo oddelíte obývačku od pracovne či kuchyne. Tieto dvere nemusíme chápať v pravom slova zmysle dverí ako takých.

Vytvoriť si môžete celé posuvné steny na predelenie miestností!

Systém fungovanie posuvných dverí je úplne jednoduchý. Nad zárubňou je umiestnený posuvný mechanizmus, na ktorom sú dvere zavesené a pohybujú sa tesne popri stene. Pre väčšiu stabilitu je možné pridať koľaje na spodnú hranu dverí, ktoré sa môžu zakomponovať priamo do podlahy tak, aby nevyčnievali a medzi miestnosťami ostal plynulý prechod.

Zásuvné dvere sú zakomponované priamo do steny, preto je potrebné s ich realizáciu počítať už pri výstavbe. Posuvný systém je zakomponovaný do steny a funguje podobne na systéme koľají ako pri posuvných dverách. Jediným rozdielom medzi týmito 2 typmi dverí je, že zásuvné dvere sú pri ich zasunutí takmer neviditeľné.

Použitím posuvných a zásuvných dverí získate jednoduché a tiché prechádzanie cez miestnosti. O šetrení miesta snáď už ani nemusíme hovoriť. Dvere sú aj skvelým estetickým prvkom nakoľko výber materiálov je naozaj rozmanitý. Obľúbené sú dvere z matného pieskového skla, ktoré zabezpečujú dostatok svetla ale aj súkromia.

Klasické drevené dvere sú tiež obľúbené. Ak sa vám páčia jednoduché línie bez rušivých momentov, dvere je možné aplikovať aj bez orámovania, čo vyzerá naozaj skvele pri sklenených materiáloch. Máte teda pocit, akoby ste posúvali iba sklenenú tabuľu, čo pôsobí veľmi krehko a elegantne. Okrem toho je možné nalepenie dekoračných fólií, čo na dverách tiež môže vyzerať zaujímavo. Farebné a materiálové prevedie je teda viac ako rozmanité a záleží len od vkusu používateľa.

Jedinou nevýhodou týchto dverí je, že nepriliehajú k stene tak, ako tie klasické. Pri ich použití je teda znížená zvuková a tepelná izolácia. Aj napriek týmto malým chybičkám krásy sú naozaj výbornou voľbou a ich výber určite nebudete ľutovať!

Najčítanejšie

24h 7d 30d